Jak wybrać kostkę brukową do swojej realizacji ?

Jak wybrać kostkę brukową do swojej realizacji ?


Jak wybrać kostkę brukowa ?

Kostka brukowa jest materiałem cieszącym się największym uznaniem do aranżacji nawierzchni brukarskich domów jednorodzinnych. Bogaty wybór kolorów i krztałtów daje duże możliwości zagospodarowania przestrzeni tarasów, podjazdów i ścieżek. W taki sposób aby spełniała nasze oczekiwania, wyglądała estetycznie, była funkcjonalna i trwała. Materiały nawierzchniowe mają duży wpływ na wygląd naszej posesj przez cały rok .

Ważnym elementem przy wyborze kostki brukowej jest pózniejsze przeznaczenie danej nawierzchni. Natężenie ruchu ma istotny wpływ na grubość kostki. Parkingi i podjazdy wykonać należy z kostki o grubości 6-8 cm . Na alejki i chodniki w zupełności kostka brukowa o grubości 4 cm .Materiały używane do wykonywania nawierzchni brukarskich ulegają zabrudzeniu i ścieraniu . Wybierając kostkę brukową wysokiej jakości , po wielu latach będzie widoczna dużo mniejsza oznaka zużycia i nie straci walorów estetycznych.
Nawierzchnie brukarskie wykonane z kostki brukowej , powstałej w procesie wibroprasowania są odporne na warunki atmosferyczne i czynniki mechaniczne . Okres zimowy jest najciężeszym okresem . Poprawnie wykonanej nawierzchni nie zniszczy sól i mróz oraz może być poddawana dużym obcjązeniom . Nie powinniśmy zapominać ze kostka wymaga odpowiedniej pielęgnacji . Bieżące usówanie zabrudzeń zachowuje piękno nawierzchni na lata.

Kolejnym istotnym elementem przy planowaniu nawierzchni brukarskich jest kolor. Utwardzenie kostka brukowa działki zmienia wygląd naszego domu i ogrodu . Starannie należy zaprojektować powierzchnie brukarska wraz z jej kolorystyką. Postęp technologiczny zaowocował urozmaiceniem oferty dostępnej na rynku kostki brukowej. Pozwalając pokusić się nam o projekt aranżacji nawierzchni brukarskich , zapewniających funkcjonalność i oryginalny wygląd naszego domu . Kostka brukowa , często kojarzona z szarymi chodnikowymi płytkami. Gdzie stosowane są standardowe , proste wzory , w monotonnych formach ułożenia . Kostka bardzo się różni , ma rozmaite krztałty , kolory faktur i elementy wykończeniowe . Uszlachetnienie nadaje kostce brukowej wygląd i atrakcyjna strukturę. Zwolennikom słonecznych barw nawierzchni brukarskich , proponujemy rowarzyć wybór materiałów o ciemniejszym odcieniu . Dotyczy to szczególnie miejsc narażonych na trudne zabrudzenia do usunięcia (np. okolice garażu ). Wybierając kostkę brukowa należy pamientać o konsekwencji kolorystycznej . Zachowanie łagodnych przejść między tonacjami , umożliwia poruszanie się w 2-3 kolorach barw kostki brukowej. Jeden kolor powinien być dominujący (np. ciemny środek z jasną oprawą na brzegach nadającą urokowi całości prac)

Graficzne wzory najlepiej prezentują się na dużych przestrzeniach, podkreślą i urozmaicą nawierzchnie brukarska. Nawierzchnie brukarska można zaakcentować graficznymi wzorami, wykonanymi z kostki o odmiennym odcieniu podkreślając wybrane fragmenty (np. altanka , gril ogrodowy). Szeroki zakres zastosowań pozawala wykonać z kostki brukowej i elementów wykończeniowych , ścieżek ogrodowych, tarasów , podjazdów , schodów a nawet obwódki rabatki. Duży asortyment rozmiarów, wzorów i kolorystyki daje szeroki zakres wykorzystania kostki brukowej . Na dużych powierzchniach dobrze prezentują się kostki wiekrze. Drobniejsza kostka idealnie nadaje się do wykorzystania na ograniczonych przestrzeniach kretych ścieżek, bardziej skomplikowanych , wymagających precyzyjnego ułożenia.

Faktura kostki brukowej, uzależniona jest głównie od materiałów z jakich została wykonana . Wybierając kostkę zwracamy uwagę na kolor, tak aby pasował do budynku i otoczenia . Najlepszej jakości kostka brukowa nie wystarczy , w zapewnieniu trwałości i ładnego estetycznego wyglądu . Nawierzchnie brukarska należy ułożyć bez błędów. Gwarantuje to sprawdzona ekipa. Zapraszamy do współpracy firmy i osoby indywidualne z miasta Biała Podlaska, powiatu Bialskiego i okolic.

Leave a Comment

Your email address will not be published.